Petrtylova.1000x1000

Dominika Petrtýlová, Eliška Monsportová

sklo

Jsme dvě studenty z UMPRUM z ateliéru skla. Každá jsme jiná, ale obě toužíme po tom samém - vytvářet krásné věci, na které se člověk rád dívá a dělají ho šťastnějším.

Eliška

Jmenuji se Eliška Monsportová a studuji na UMPRUM v ateliéru skla. Ve své práci se zabývám propojením přírody s lidským světem, strukturami různých materiálů, ale hlavně kamenů jako takových. Mé práce jsou tedy převážně pro lidi co mají blízký vztah k přírodě, zkoumají svět kolem sebe a snaží se v něm nalézt krásno a estetično. Ve volném čase se věnuji běhu, crossfitu a vysokohorské turistice a horolezectví.

Dominika

Jmenuji se Dominika Petrtýlová a též studuji na UMPRUM v ateliéru skla. Jsem člověk co miluje barvy. Dlouhodobě se ve své tvorbě zabývám netradičním přístupem ke sklářským barvám a hledáním nových malírenských technik. To vše aplikuji na užité tvary, protože funkčnost a použitelnost jsou pro mě ve sklářské tvorbě další důležité vlastnosti. Svou inspiraci hledám v přírodě, ve starém umění a ve své duši - to znamená, že pracuji velmi intuitivně. Mou velkou vášní je pěstování květin, Lindy Hop a zkoumání lidského chování.