Oble.1000x1000

OBLE

nábytek

Příběh designového nábytku OBLE začal v Českém Krumlově u jedné dýhované skříně. Krumlovští kamarádi Jiří a Václav u ní v době porevoluční euforie sedávali a plánovali společné podnikání. Po desítkách různých, více či méně šílených nápadů, které skončily v teoretické rovině, zavály nakonec devadesátky a oba kamarády do úplně jiných realit.

Jiří, grafik a malíř, čerpal inspiraci ke své tvorbě coby strojvůdce neustále zakoukaný do jihočeské krajiny. Václav zase strávil léta ve Spojených Státech, v Africe a několika válečných zónách, kde žil v 16 let v různých dočasných bytech, vybavených tím stejným dočasným nábytkem, jen aby se pak se vrátil do Krumlova s akutní nechutí ke všemu dočasnému.

Když se po 21 letech Jiří s Václavem opět setkali u té dýhované skříně v bytě Jirkovy maminky, která ji chtěla vyhodit, dolehla na ně nostalgie. Ta dýha sice zhmotňovala komunismus, tu těžkou a zoufale nestylovou dobu, kterou oba nesnášeli, ale prostě nemohli tu starou skříň jen tak vyhodit, a s ní se zbavit i všech těch společných příběhů, podnikatelských plánů a romantických snů, u kterých byla.

Místo toho, aby skříň vzali na skládku, se rozhodli dát jí nový život. A spojením všeho toho starého s tím novým, a toho ošlivého s tím krásným, a těžkého s lehkým, vzniklo OBLE. Protože příběhy mají pokračovat.